• Płyta „Acoustic – 8 Filmów” zaspołu KAT to zbiór najciekawszych kompozycji Piotra Luczyka nagranych w konwencji muzyki klasycznej i dawnej.. Tym razem oprócz gitar, do nagrań wykorzystano klawesyn, wiolonczelę, fortepian, keyboard, instrumenty orientalne, dzwony, a nawet kotły orkiestrowe. Nowe aranżacje i orkiestracja zmieniły wcześniejszy charakter utworów kierując go w stronę baroku a miejscami nawet średniowiecza. Płytą „Acoustic – 8 Filmów” Piotr Luczyk przełamał bariery dzielące muzykę klasyczną z szeroko pojmowanym rockiem. Oprócz zespołu KAT na płycie wystąpili muzycy z kręgu klasyki i jazzu, a zaśpiewał Maciek Lipina , wokalista i leader zespołu Ścigani.
  • 09.02.2014 r. „Jedna z najważniejszych płyt 2014 roku” 
    Piotr Kaczkowski PR 3 PR – Dziennikarz muzyczny
    „Słucham tej pyty od tygodnia i ciągle nie wiem, co mam napisać. Nie potrafię nic napisać! Bo uważam, że nie ma potrzeby pisać!
    Tej płyty trzeba po prostu posłuchać. A jak się zacznie, nie można przestać. Nie da się przestać, cisza po ostatnim utworze może trwać tylko tyle, ile trzeba ponownie włączyć „play”.Wiedziałem, że panowie pracowali nad akustyczną płytą z utworami Kata, ale to co stworzyli, to nie odegranie na instrumentach akustycznych numerów metalowych. To zupełnie coś innego. To zupełnie nowy album. To piękna, jesienna, nastrojowa muzyka, która udowadnia, jak znakomitym kompozytorem jest Piotr Luczyk, jak fantastyczne utwory stworzył. Utwory, które znakomicie brzmią w wersji metalowej, ale – jak trzeba – stają się bazą do równie pięknych, poetyckich, klimatycznych utworów. Jestem pewien, że gdyby ktoś nie wiedział, że na krążku znajdują się specjalne wersje znanych numerów metalowej kapeli, pewnie nigdy by na to nie wpadł.
    Bo ileż tu delikatności, łagodności, pięknej, melodyjnej, nastrojowej muzyki. A ileż się w nich dzieje, ileż w nich ozdobników, kombinacji, zmian tempa i nastrojów. Gitarzysta dwoi się i troi, by nadać każdemu utworowi jego osobiste piętno, sekcja, czyli Adam i Mariusz też pięknie dokładają swoje. A sporo tu też sampli, różnych dodatków w postaci odgłosów m.in. odgłosów morza, burzy, mew itd.Trudno nie pogratulować ucha panu Piotrowi, bo wokalistę też znalazł wyjątkowego. Maciej Lipina zaśpiewał znakomicie, momentami przypomina Romana Kostrzewskiego, ale to raczej inspiracja niż imitacja. Umiał znaleźć swoją drogę, dodał tym utworom coś z siebie. Dlatego wyszła płyta perfekcyjna.”Portal Metal Mundus
  • „Wpadła mi dzisiaj w ręce płyta „8 Filmów” firmowana znakiem KAT a więc płyta akustyczna zespołu KAT z Piotrem Luczykiem. …..To przepiękny , wspaniale brzmiący kapitalnie wykonany muzyczny kąsek….Co kolwiek i ktokolwiek by powiedział czy napisał – ja swoim autorytetem stwierdzam , że to KAPITALNA PŁYTA ZNAKOMICIE ZAŚPIEWANA, ŚWIETNIE ZAGRANA …”

Grzegorz Kupczyk – Ceti, ex Turbo